Pirmasis demonstracinis projekto objektas
 

Gyvenamas namas Vilniuje, Antakalnio rajone, Nemenčinės plente.
Rekonstruotas 2009 metų vasara. Namo gyvenamas ir šildomas plotas 151,22m2,  dalinai šildomas garažas (iki 16-18 laipsnių) 23,54m2 ir 17,43m2 rūsys.
Name gyvena 4 asmenų šeima – du suaugę ir du paaugliai vaikai.
 
Stogas
Šilumos izoliacija - 15cm akmens vatos tarp gegnių ir 5cm perdengimui.
 
Sienos
1 aukštas - silikatinių plytų mūras 35cm storio be oro tarpų apšiltintas iš išorės 10cm akmens vata arba 10cm putų polistirolu.. 
2 aukštas - dalis mūro apšiltinto iš išorės 10cm akmens vata, kita dalis karkasinė 20cm akmens vatos užpildu.
 
Grindys
Lietos betoninės - pirmame aukšte su 10cm putų polistirolo šilumos izoliacija nuo grunto ir 5cm viduje nuo perdangų.
 
Langai
Plastikiniai, penkių kamerų, dviejų stiklų paketai su vidinio stiklo selektyvine danga. Oro tarpas užpildytas argonu.
 
Namo orientacija
Fasadas tiesiai į pietus, bet kampe, prie miško. Tai iš vienos pusės sudaro užuovėją, bet iš kitos pusės ryte ir vakare užstoja saulės spindulius, kas sumažina saulės kolektoriaus surenkamą šilumos kiekį gegužės – rugpjūčio mėnesiais.
 
 
Ventiliacija
Priverstinė, per Lenkišką DOSPEL Economic 120 water II rekuperatorių, valdomą pagal lauko ir vidaus temperatūras, bei paros laiką. Į kambarius paduodamo oro pašildymas (jei reikalingas) vandeninis – nuo katilo.
 
 
Namų šildymas
Vien tik grindinis. Vienas cirkuliacinis siurblys ir du (kekviename aukšte) paskirstymo kolektoriai. Vonios kambaryje - rankšluosčių džiovintuvas (kopetėlės) šildomos tuo pačiu grindų šildymo kontūru, o vasarą, naudojant šilumos perteklių iš saulės kolektoriaus.
 
 
Pagrindinis namo šilumos šaltinis
Čekiškas automatinis granulinis katilas OPOP Bio Comfort kurio deklaruojamas efektyvumas 92 proc. su danišku NBE degikliu ir 200kg granulių kuro talpa. Prie katilo įmontuotas lambda (deguonies) daviklis ir traukos reguliatorius. Šildymo sezono periodu granulių talpos papildymas reikalingas maždaug kartą per 1-3 savaites. Katilo šilumokaičio valymas nuo suodžių padeda pasiekti maksimalų ekonomiškumą ir atliekamas maždaug kas dvi savaitės. Pelenai valomi maždaug kartą per mėnesį kai susirenka apie 10kg - sudeginus toną medžio granulių.
 
 
Saulės kolektorius
Kurį sudaro 60 vakuminių, aukštos kokybės, "heatpipe" tipo, vamzdžių (kiniškas). Gamintojo garantuojamas tarnavimo laikas (be efektyvumo sumažėjimo) – 15metų. Saulės kolektoriaus valdiklis SRC868C8Q (kiniškas) turintis 5 temperatūrinius daviklius, tris skirtingus paros laiko įsijungimo - išsijungimo  ir temperatūrų taimerius, cirkuliacinio siurblio apsukų valdymą ir šilumos kiekio skaičiavimą. Sistemos vamzdžiai variniai, 15mm storio, izoliuoti specialia, 13mm storio, nuo -50 iki +150 laipsnių ir UV spinduliams atsparia, šilumos izoliacija. Bendras vamzdyno ilgis 35 metrai. Sistemos šilumos nešėjas 50 procentų koncentracijos propilenglikolis kurio užšalimo temperatūra mažesnė nei -35 laipsniai.
 
Valdiklis – kaupiklis
Atstoja nuolatos įjungtą kompiuterį kuris yra prijungtas prie interneto, skaičiuoja dviejų atskirų sistemų pagaminamą šilumos energiją, matuoja momentinį galingumą ir 10 skirtingų temperatūrų. Padeda esamoms sistemoms valdyti cirkuliacinius siurblius, turi skaitmeninį ryšį su granulinio katilo valdikliu. Tai leidžia stebėti katilo būseną, jo parametrus, nuotliniu būdu juos valdyti, gauti perspėjimus apie avarines būsenas elektroniniais laiškais arba SMS. Valdiklis įjungiantia ir išjungia rekuperatorių pagal temperatūrinius parametrus ir vėdinimo poreikį.
 
 

Kaminas

Nerūdijančio plieno, dvisluoksnis, 130mm diametro, 9m aukščio su traukos reguliatoriumi. 
 
 

Boileris

Tai Nibe – Biavar (lenkiškas) dviejų šilumokaičių, 300 litrų karšto vandens - šilumos akumuliacinė talpa.  
 

Namo energetinių sąnaudų istorija
Granulinio kuro sąnaudos šildymui ir karšto vandens ruošimui, nuo 2009 metų spalio iki 2010 metų balandžio, sudarė 3 tonas. Tai pinigine išraiška sudaro 1500Lt.

 

Elektra 
Tarifai: 45 centai dieninis ir 34 centai naktinis. Mėnesinis bendras suvartojamos elektros energijos mokestis, po 2010 metų pradžios (kai padidėjo elektros kaina), yra 180 – 140lt. Namo inžinerinės sistemos (šildymas, vėdinimas ir vandens tiekimas) toje sumoje sudaro apie 25 litus. Name elektrą vartoja: Elektrinė kaitlentė, orkaitė, indaplovė, apšvietimas, grežinio vandens siurblys, skalbimo, džiovinimo mašina ir kiti elektros prietaisai.
 
 

Vanduo
Bendros vandens sąnaudos apie 12m3 per mėnesį. Šilto vandens sąnaudos 6m3