2013 02 06 Šiandien susumuoti Sausio 18d. baigto granulių kokybės testo rezultatai. Gauta 5,5kWh iš 1kg granuliu. Neatitikimas nuo laboratoriniu duomenu 5proc. Nesutinkantys su matavimo metodika ar tikslumu, galite įsivertinti, kad ir dvigubai didesni 10proc. neatikimą. Bet, betkokiu atveju, lyginant visus testus proporcigai, tai vienas geriausiu rezultatu. Apie tai skyriuje Testai. 

2012 11 27 Pradėtas dar vienas granulių kokybės testas turintis net keletą tikslų. Apie tai skyriuje kuro kokybės testai.

2011 05 17 Šiuo metu vyksta masinė paieška kitų šildymo sprendimų nei turėti iki šiol. Tikslas mažinti sąnaudas arba didinti komforta. Pasirenkant sprendimą ateičiai reiktų įvertinti, kad elektros kaina turetu smarkiai kilti tiek dėl brangstančiu dujų, teik dėl elektros vartotojams nuostolingų politinių sprendimų. Visa tai, perspektyvų šilumos siurbliaus šildymo budą stato į labai nepalankią padėti. Taip bus tol kol nemokėsime pasigaminti elektros patys. Buitinė kogeneracija - sprendimas ateičiai. 

2011 05 10 Jau prasidejo vasarinis aprūpinimas granulėmis. Naudokites proga, šiuo metu palankiausios kainos ir geriausia kokybė.

2012 05 02 Gegužės 11 dieną užsidaro antri statistikos Demone1 rinkimo metai. Pateiksime atskira skilti "išvados ir patarimai" - remdamiesi tiktai surinktais duomenimis ir skaičiais.

2012 04 25 Jau šiuo metu granulių kaina pasiekė žemiausią vasaros lygį. Paradoksalu todėl, kad tai įvyko mėnesiu anksčiau nei kasmet ir sutapo su žinia apie dujų brangimą. Planuojama kaina projekto skaitytojams Vilniaus ribose su pristatymu į namus 550Lt. Ir tai yra tik 10proc. brangiau nei praeitais metais.

2012 04 24 Šildymo sezonas baigesi. Oficiailiai paskelbta, kad dujos sekantį šildymo sezoną vėl brangs. Sekantis šildymo sesonas, pasirinkusiems granulinį šildymą ir apsirūpinusiems granulėmis vasaros pradžioje, bus pats pigiausias lyginant su kitomis nerankinio šildymo kuro rūšimis.

2012 02 05 Šiandien skelbiamas kitas šilumos siurblio testas. Galios didinimas neatsižvelgiant į naudingumo koeficientą ir šilumos kWh kaina.

2012 02 04 Šiandien skelbiamas šilumos siurblio oras - vanduo demoname1 naudingumo koeficiento šaltyje testas! Galite gyvai stebeti naudojamos ir pagaminamos šilumos duomenis.

2012 01 23 Pastaruoju metu pardavime atsiranda vis daugiau šiaudu arba šiaudu su mediena granulių. Tai kuras tinkamas nerūdyjancio plieno ir neekonomiškiems retortiniams katilams. Kategoriškai nerekomenduojame šių granulių deginti šiuolaikškose viršutinio padavimo katiluose ir krosnelėse. Diskusijos, testai, išvados apie šiaudų granules - forume.

2011 11 23 Akcija šilumos siurblių naudotojams!  Pasimatuokite savo siurblio efektyvumą COP dar prieš pabrangstant elektrai! Žinosite realų savo šimumos siurblio COP įvairiomis sąlygomis. Galėsite optimizuoti įrenginio darbą siekiant maksimalaus efektyvumo. Plačiau skaitykite forume.

2011 11 08 Apklausti mūsų draugai pagal rekomnedaciją pirkę granules, visi patvirtino gerą kokybę ir šlako nebuvimą. Jeigu kartais pas Jus yra kitaip, kaltas yra tik katilo suderinimas, o ne granulės. Bėje visiems buvo minetą, kad kiekvieną kartą keičiant granules yra būtinas katilo perderinimas. Jei mokate, atlikite tai patys, jei ne, kreipkites į mus. Nedeginkit neefektyviai gero kuro!

2011 11 02 Praeitą šildymo sezoną daugiabučio šilumos reguliavimą transliavęs prietaisas  - šiais metais laukia panaudojimo naujoje vietoje. Rekomenduotinas jo panaudojimas tose vietose kur įtariama betvarke ar dažni gyventojų skundai. Plačiau apie tai forume.

2011 09 13 Demoname1 patobulintas šilumos siurblys sėkmingai paleistas ir derinamas. Šiuo metu kintant lauko temperaturai sudarinėjamas COP grafikas. Preliminariai galima pasakyti, kad po patobulinimo COP pakilo apie 30proc. ir siekia 5kW šilumos iš vienos kilovatvalandės elektros. Todėl drasiai galima pasakyti, kad tai puikus ir pats pigiausias šildymo būdas tarpsezoniu iki didžiųjų šalčių.

2011 09 04 Demoname1 ir 2 jau atlikti visi pataisymai ir šildymo sistemos paruoštos naujam šildymo sezonui bei duomenu kaupimui. Demoname3  "metorologine stotelė online" statistikoje artimiausiu metu atsiras ploksčiojo saulės kolektoriaus duomenys. Šilumos siurblys Demoname1 po tobulimų darbų ir atjungimo vėl pajugtas bei laukia vakumavimo ir freono užpildymo. Žodžiu mes nestovime vietoje, o Jus?

2011 09 02 Saulės kolektorius nuo energijos matavimo pradžios ( pusantrų metų ) pagamino 4000kW šilumos už 1600 litų. Šilumos kaina skaičiuojame pagal suvidurkintą elektros tarifą. Tai darome norėdami atsakyti į retorinį klausimą apsimoka saulės kolektorius ar ne tiems žmoniems kurie " taupiai kurenasi malkomis" arba granulėmis, o karštą vandenį šildo elektra arba dujomis. Statistika čia http://www.gudrussildymas.lt/energijos-gavimo-duomenys.php.

2011 08 04 Padėjome gudresniems projekto draugams gera kaina apsirūpinti granulėmis. Vien Vilniuje išvežiota apie 80tonų. Šiuo metu vasaros kaina jau baigėsi ir prognozuojame maždaug po 50Lt tonos brangimą dabar jau kas mėnesi.

2011 07 26 Pabrangus dujoms ir artėjant naujam šildymo sezonui vis mažiau lieka laiko nieko nedaryti su namais kurie per žiemos mėnesius šildymui paprašydavo per 1000lt. Pirmas žingsnis - pereiti prie dvidubai pigesnės ir paknkamai komfortiškos kuro rūšies - granulių, antras - atlikti kompleksinį šilumos namuose išsaugojimo ir apšiltinimo darbą. Negrįžkite gerokai atgal bandydami apkurenti  nešiltintą namą dešimtimis kūbinių metrų malkų ar anglių. Būkite išmanūs.

2011 06 17 Nuo šio mėnesio 06 iki 16 dienos dėl vykdomų demoname1  remonto ir aplinkos tvarkymo darbų neveikė sistemos temperatūros davikliai, todel temperatūrų grafikai nebubvo transliuojami ir pagaminta saules energija nėra suskaičiuota į bendrą sumą. Imant, kad visas šias dienas be išimties švietė saulė, prie bendros saulės kolektoriaus pagami tos sumos turėtų prisidėti apie 200 kW arba 80Lt pinigine išraiska skaičiuojant ta pačia metodika pagal elektros kilovatvalandės kainą.

2011 05 25 Granulių kainos dabar yra pačios palankiausios metuose - nepraleiskite progos pasirūpinti pigesniu kuru ateinančiam sezonui. Yra žinių, kad jau po poros savaičių kainos pradės lipti aukštyn, o sezono metu pasieks iki šiol neregėtas aukštumas. Šiuo metu žinome, kur vis dar galima gauti, Vilniuje, geros kokybės granulių po 500Lt už toną.

2011 05 05 Šiuo metu vyksta Demonamas1 valdiklio ir sistemos tobulinimo darbai. Tai užtruks keletą dienų todėl sistemos duomenų stebėjimas online laikinai nedirbs arba dirbs nekorektiškai.

2011 04 13 Galime puslapyje gyvai parodyti šilumos siurblio oras-vanduo darbą. Svarbiausia yra tai, kad šildymo arba šaldymo kilovatvalandės kaina rodoma ir skaičiuojama priklausomai nuo tuo metu esančio elektros tarifo (diena, naktis ir savaitgalis)!                                                   

2011 04 05 Remiantis oficialiai paskelbta informacija apie prognozuojamą gamtinių dujų  brangimą 30proc. nuo liepos 1dienos, kaina buitiniams vartotojams, šildantiems namus ir vandenį gali pasiekti 1,89Lt už 1m3. Tai reikškia, kad 1kWh šilumos, šildantis naudojant gamtines dujas, gali viršyti 22cnt už kWh riba, o tai prilygsta kWh kainai gaunamai naudojantis centralizuotų tinklų paslaugomis.  Minėta šilumos kWh kaina yra daugiau nei dvigubai didesnė už šildymo kainą naudojant medienos granules ir iki trijų kartų didesnė, - šildymui naudojant šilumos siurblius (esant tam tikroms sąlygoms).  Žodžiu, jei svajojote pakeisti dujinį šildymą į kitą, ekologišką ar/ir ekonomišką, suprantate, kad reikia ieškoti alternatyvos dujoms. Nesnauskite ir ieškokite sprendimų šiandien.
P.S. Mes pasirengę jums patarti ir padėti apsispręsti, o esant pageidavimams ir įgyvendinti Jūsų tikslus.

2011 03 31 Demoname1 sumontuotas ir paleistas 7kW šilumos siurblys oras-vanduo -oras. Tikslas - kombinuoti šilumos šaltinius tarpusavyje valdiklio pagalba, siekiant pigesnės šilumos kilovatvalandės ir maksimalaus komforto. Statistika ir grafikai puslapyje atsiras artimiausiu metu. 

2011 03 01 Pasibaigė vasaris ir dabar galima suvesti skaičius. Demonamas1 karštam vandeniui ir šilumai namie palaikyti sunaudojo 3281,5kWh granulinio katilo pagamintos energijos ir tai sudaro 630kg granulių, arba 315Lt. Saulės kolektorius papildomai pagamino 216,7kWh energijos. Tą patį energijos kiekį pavertus jei būtų šildoma dujomis sudarytų 542,5Lt plius 34,9Lt viso 577,4Lt. P.S. paskaičiavimas atliktas pagal nuo sausio mėn. sumažintus dujų ir abonimentinio mokesčio tarifus.

2011 02 22. Praeinant žiemai, vis labiau ryškėja nauja mados Lietuvoje tendencija. Darosi madinga mokėti už šildymą mažiau nei moka kaimynas.

2011 02 18 Nors žiema dar nesibaigė, bet pastaruoju metu dauguma skaičiuoja kiek kas sudegino granulių per šį sezoną.  Demoname1 nuo projekto pradzios T.Y. nuo 2010 geguzes 05 pagal vidutinį 1kg. granulių šilumingumą 5,2kWh - 2,45 tonos. Išraiska litais tai 1225Lt.

2011 02 17 Paskutinėmis šaltomis, bet saulėtomis dienomis, vakuminiai kolektoriai atsako i klausimą dėl jų efektyvumo surinkdami per dieną apie 15kWh naudingos energijos ( atskaicius galimus nuostolius) tiesiai i boileri ir šildymo sistemos papildymą.

2011 02 04 Pabaigtas testinis šiaudų granulių deginimas. Gavosi idomios išvados. Apie tai skyriuje testai.

2011 02 01 Demoname1 dabar dega šiaudu granulės. Išvados - po poros dienų.

2011 01 19 Statote ar įsirenginėjate namą - patarsime, padėsime jei reiks, išspręsti šildymo klausimus paprastai ir efektyviai. Didžiojoje daugumoje pastaruoju metu lankytų vietų, sprendimai yra neefektyvūs ir neekonomiški, reikalaujantys perdarymų gelbėsiančių tik iš bėdos arba drastiško visos sistemos perdarymo.

2011 01 16 Pagaliau atsivežėme ir galime pasiūlyti Jums bandymui puikios kokybės ir kainos santykio medienos granulių! Tikslas, suburti vartotojų grupę kuri turės pastovų tiekimą ir galės būti ramūs dėl kokybės. Įsigyjantiems granules padėsime su transportu ir katilo derinimu.

2011 01 13 Padarytas palyginamasis įvarių objektų 2010 m.gruodžio mėn. energijos sąnaudų paskaičiavimas:

Demo namas 1:
3.632 MWh (3.613 MWh katilas ir 0.019 MWh saulės kolektorius)
617 kg granulių
5.89 kWh/kg
(jei imtume vidutinę granulių kainą 500 Lt/t - 8.51 ct/kWh, 309 Lt)


Demo namas 2:
8.222 MWh
1273 kg granulių
6.46 kWh/kg
(jei imtume vidutinę granulių kainą 500 Lt/t - 7.75 ct/kWh, 637 Lt)

Kiek energijos suvartojama kvadratiniam metrui galima bandyti paskaičiuoti is aprašymų:

Demo namas 1
Demo namas 2

Palyginimui blokinio daugiabučio duomenys:

Energijos kaina 23 ct/kWh
Buto plotas 44,5 m2
Šildymui sunaudota 1.064 MWh arba 23.9 kWh/m2 (su "Gyvatuku").
Viso 245 Lt be karšto vandens. Su labai minimaliom karšto vandens sanaudom - 279 Lt.

---
Vidutinė gruodžio mėn. lauko temperatūra -5.91 laipsnių C (matuota Vilniuje, Naujamiestyje, blokinio daugiabučio balkone).

*Energijos skaičiavimo įranga ir algoritmai nėra labai tikslūs, granulių kiekio skaičiavimas taipogi gali šiek tiek neatitikti realių sąnaudų, todėl šie skaičiai yra apytiksliai.

 2011 01 13. Demo name 1 vėl dega durpių granulės pasiekdamos 7,2cnt uz 1kWh kaina!  Tai daugiau nei 2,5 karto pigiau nei dujos ir virš 3 kartų  mažiau už centralinio šildymo 1kWh kainą. Plačiau testuose.

2010 12  27. Pagaliau, ketvirtą šildymo sezoną granulėmis, rezultatas pasiektas! Namas, 11 dienų atostogų, žiemą, paliktas vien automatikos priežiūrai kurenosi sekmingai ir pavyko šį kart grįžti į šiltus namus !  Tie, kas kurena namus kietu kuru ir granulėmis, tikrai įvertins šį pasiekima.

2010 12 16 Padarytas palyginamasis įvarių objektų 2010 m. lapkričio mėn. energijos sąnaudų paskaičiavimas:

Demo namas 1:
1.965 MWh (1.913 MWh katilas ir 0.052 MWh saulės kolektorius)
354 kg granulių
5.4 kWh/kg
(jei imtume vidutinę granulių kainą 500 Lt/t - 9.26 ct/kWh, 177 Lt)


Demo namas 2:
4.023 MWh
703 kg granulių
5.7 kWh/kg
(jei imtume vidutinę granulių kainą 500 Lt/t - 8.77 ct/kWh, 352 Lt)

Kiek energijos suvartojama kvadratiniam metrui galima bandyti paskaičiuoti is aprašymų:

Demo namas 1
Demo namas 2

Palyginimui blokinio daugiabučio duomenys:

Energijos kaina 23 ct/kWh
Buto plotas 44,5 m2
Šildymui sunaudota 0.613 MWh arba 13.8 kWh/m2 (su "Gyvatuku").
Viso 141 Lt be karšto vandens. Su labai minimaliom karšto vandens sanaudom - 158 Lt.

---
Vidutinė lapkričio mėn. lauko temperatūra 4.69 laipsnių C (matuota Vilniuje, Naujamiestyje, blokinio daugiabučio balkone).
Vidutinis lapkričio mėn. vėjo greitis 2.92 m/s (matuota Zalesos km., Vilniaus raj. ant namo stogo ~10 m aukštyje. Vieta ganėtinai atvira).

*Energijos skaičiavimo įranga ir algoritmai nėra labai tikslūs, granulių kiekio skaičiavimas taipogi gali šiek tiek neatitikti realių sąnaudų, todėl šie skaičiai yra apytiksliai.

2010 12 16 Pradėtas naujas ilgas testas. Bus leidžiama namui atvėsti, o poto per porą dienų bus bandoma grįžti prie normalios temperatūros ir suskaičiuotos energijos sąnaudos. 

2010 12 04 Vis dar vyksta granulių tiekėjų paieškos ir atliekami testai, nes nusipirkti normalios arba pastovios kokybės granulių pasirodo kolkas neįgyvendinama užduotis.

2010 11 18 Ieškome nuolatinio medienos granulių tiekėjo sau ir mūsų draugams. Pagrindinė sąlyga kainos ir kokybės pusiausvira ir pasiūlytos kokybės išlaikymas ilgesnį laiką.

2010 11 17 Šiandien skelbiama namo1 valdiklio techninė modernizacija. Bus įdiegtos senai planuotos naujos funkcijos ir valdymo galimybės. Kol darbai vykdomi - duomenys netransliuojami.

2010 11 07 Medienos granulių kaina pasiekė iki šiol dar neregėtas sezonines aukštumas. O tuo metu pas mus testuojamos durpių granulės. Apie tai skyriuje testai.

2010 10 29 Pagaliau galime gyvai parodyti antrojo projekto namo vaizdą. gudrussildymas.lt/namas2

2010 10 28 Baigtas dar vienas ir pradėtas sekantis kokybės testas. Apie tai skyriuje testai.

2010 10 23 Paleistas ilgai planuotas projektas demonamas2.  Darbas vyksta su namo apipavidalinimu. Duomenys jau transliuojami ir kaupiami. Apie tai kolkas skaitykite forume.

2010 10 23 Sulaukiu daug klausimų iš kūrenančių granulėmis, kokios pas mane kuro sanaudos per para, todėl turėtų greitai atsirasti ir kuro sunaudojimo stulpeliai. Trumpai - paskutinias pilnai apsiniaukusias ir vėjuotas dienas - maždauk po 15kg. per para.  Arba 7,5Lt per diena. Arba apie apie 200Lt per menesi.

2010 10 20 Baigtas antras granulių kokybės testas ir iškart pradėtas trečias. Smulkiau apie tai skyriuje testai.

2010 10 18 Paskutinias tris saulėtas dienas stebina saulės kolektoriaus produktyvumas. Šeštadienį spalio 16d. 14.55min. užfiksuotas grafikuose nuo stebėjimų pradžios didžiausias galingumas 3939W. Tai suvidurkintas per 10min. skaičius, todėl momentinis galimai buvo dar didesnis. Abejotina, ar gali būti pasiektas dar didesnis, bet palyginimui Birželio karštosiomis dienomis maksimalus galingumas būdavo apie 2800W.

2010 10 18 Pradėtas antras granulių kokybės testas. Testuojamos 8mm. trumpos medžio granulės.  Smulkiau apie tai, skyriuje testai. 

2010 09 19.  Baigtas pirmas testas. Skaičiai tikrai pradžiugino. Kurenant medienos granulėmis, suderinus sistemą, pasiekiama 10cnt. už 1kWh kaina.  Preliminariais paskaičiavimais, esant tokiai žiemai kaip praeita, neprarantant nei trupučio komforto, šį šildymo sezoną  su karšto vandens ruošimu turėtų užtekti 3 tonų granulių. Pinigine išraiška, visam 7 mėnesių šildymo sezonui, tai turėtu sudaryti  - 1500 litų !

2010 09 09 Šiandien, per diena ( nuo 8:30 iki 16val.) surinktas  iš saulės rekordiškai didelis rudeniui šilumos kiekis, net 17,487kWh. Toks energijos kiekis pilnai pakankamas namo 2 dienų karšto vandens poreikiui tenkinti. Panašus kiekis būdavo surenkamas karštosiomis  Birželio  dienomis. Tai patvirtina teisingą kolektoriaus montavimo kampą ir šiluminių vamzdžių kieki.

2010 08 29 Atvėsus orams pradėtas granulių testas. Apie tai skaitykite skyriuje " Testai" . Rekuperatorius vėl perjungtas dirbti normaliu rėžimu per šilumokaitį. Neužilgo bus sumontuoti papildomi du drėgmės ir du temperatūros jutikliai, tikslesniems matavimams atlikti.

2010 08 18 Praeitą savaitę paleisti dar du visiškai nauji projektai. Pirmasis - sumontuota meteorologinė stotelė, kurios transliuojamus duomenis galite stebėti mūsų puslapyje www.gudrussildymas.lt/meteo. Antrasis - atliekamas temperatūros bei drėgmės tyrimas bute, siekiant išsiaiškinti ir stebėti medinių klijuotų grindų susikilnojimo priežastis. Tai galite stebėti www.gudrussildymas.lt/GPRS.

2010 08 05 Artimiausiu metu puslapyje pradės transliuoti duomenis meteorologinė stotelė skirta vietos vėjų tyrimui.  Stotelė bus sumontuota ir prijungta prie interneto per mūsų valdiklį " online",  siekiant ivertinti tikslingumą toje vietoje statyti vėjo jėgainę.

2010 07 08 Šiandien 17val. po dviejų savaičių pertraukos esant žemesnei nei 36 laipsnių temperatūrai boileryje turetų užsikurti katilas. Tsistema tai kolkas reta galimybė stebėti naujai suprogramuotus katilo parametrus.

2010 07 02 Meniu skiltyje atsirado naujas punktas Testai.  Trumpus anonsus ką suplanavome ir ko siekiame galite paskaityti ten užėję.

2010 07 01 Pabrangus gamtinėms dujoms ir vasariškai atpigus medienos granulėms 1kWh kaina pradėjo skirtis kone dvigubai. Tai rimtas pliusas į ekologiško atsinaujinančio vietinio kuro sąskaitą. 

2010 06 29 Gamtinės dujos buitiniams vartotojams Lietuvoje nuo liepos mėnesio 1d. brangsta 21procentu t.y. iki 1,56Lt už kūbinį metrą. O tuo tarpu medienos granulės nuo žiemos pabaigos atpigo. Buvo 500Lt,  o šiuo metu Lietuvoje galima nusipirkti medienos granulių po 450Lt už toną. Todėl nuo liepos mėnesio, skiltyje energijos kaštų skaičiavimas, ir mes pakeisime 1kWh skaičiuojamas kainas.

2010 06 15 Nuo ketvirtadienio 06.11d 23val. po smarkios audros su žaibais buvo dingęs internetas. Todėl nors sistema tomis dienomis veikė, bet internete nebuvo gyvai rodomi duomenys.
TEO internetas sutvarkytas tik šiandien po pietų ir duomenų transliacija atsinaujino. Bendras energijos kiekis yra suskaičiuotas, bet statistiniuose duomenyse matomi tarpai.
Tokia projekto demonstracijos priklausomybė nuo interneto sutrikimų, pagimdė mintį ir tikslą sukurti alternatyvią duomenų kaupimo sistemą per mobilaus interneto ryšį.

2010 06 09 Sistema pradėjo skaičiuoti suvartotų ir talpoje likusių granulių kiekį.

2010 06 05 Pradėjo veikti katilo specifinių duomenų stebėjimo ir valdymo galimybės.

2010 05 30  Buvo surinktas didžiausias nuo apskaitos pradžios saulės energijos kiekis per dieną ( net 20,89 KWh ) energijos. Daugumai besidominčių kyla klausimas ar nebuvo šilumos pertekliaus ir kaip sekėsi to išvengt?  Apie tai skaitykite forume temoje išvados.

2010 05 25 Po ilgo darbo, puslapis veikia ir su Internet Expolrer naršykle. Tiesa ne visi duomenys pilnai rodomi.

2010 05 21 Jau veikia diskusijų forumas. Nuomones, klausimus ir pastebėjimus prašome rašyti į forumą.

2010 04 28 Sistema pradėjo veikti.