Apie mus |  Naujienos |  Mūsų projektai |  Forumas |  Testai |  Kontaktai

Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2022 Geg 20 23:01Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
 Praputimai 
Autorius Žinutė
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Tai kazkoks mistinis terminas ir procesas kurio metu per para per skaitliuka praeina dvigubai didesnis kiekis duju nei diena pries ar poto. Namuose zinoma silumos poreikis irgi buna toks pats. Dauguma pastabesniu yra pas save tai pastebeje, bet nieko irodyti kaip ir neimanoma. I uzplombuota vamzdi juk neilysi, o atvyke skaitiklio patikros atlikti specialistai nerade gedimo papraso susimoketi. Tokiu budu labai greitai atmusamas noras issiaiskinti tiesa.
Zodziu noretusi isgirst kas esate su tuo susidure.


2011 Lap 23 14:17
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Gru 06 12:33
Pranešimai: 145
hmm...idomu. pirma kart apie tai girdziu. reiks uosvio paklausinet, pas ji dujinis 8-)


2011 Lap 23 21:50
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Geg 25 14:34
Pranešimai: 238
Siame straipsnyje pateikiama info apskritai apie duju kokybe (autorius yra ilgametis Ukio min darbuotojas, o dabar LD darbuotojas):
Pastaruoju metu pasirodo visokių pasiskundimų ir pašnekėjimų dėl dujų kokybės. Neva ji suprastėjo, na, jei ne dvigubai, tai mažiausiai trečdaliu. Kaip yra iš tikrųjų?

Iš tikrųjų, tai Lietuvoje vartojama energija ar energijos ištekliai turi atitikti nustatytus energijos ar energijos išteklių kokybės ir sudėties reikalavimus ir tai yra nustatyta energetikos veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Gamtinių dujų kokybės reikalavimai yra reglamentuoti Gamtinių dujų įstatymu ir Gamtinių dujų perdavimo, paskirstymo, laikymo ir tiekimo taisyklėmis. Šitų taisyklių XVII skyriuje yra nustatyti gamtinių dujų kokybės pagrindiniai rodikliai: žemutinė dujų degimo šilumos vertė, esant norminėms sąlygoms, turi būti ne mažesnė kaip 7600 kcal/m3, mechaninių priemaišų masė 1 m3 dujų neturi viršyti 0,001 g, dujų drėgnumo rasos taškas neturi būti aukštesnis už dujų temperatūrą, skystos fazės vandens ir angliavandenilių kiekis dujose neleistinas ir dujų temperatūra turi būti ne žemesnė už – 15°C ir ne aukštesnė už 50°C. Tiekimo įmonės, turinčios licenciją verstis šia veikla, privalo užtikrinti, kad vartotojams į pristatymo vietą patiektos dujos atitiktų sutartyje nustatytus dujų kokybės ir slėgio reikalavimus. Dujų tiekimo (pirkimo–pardavimo) sutartyse, sudarytose tarp tiekimo įmonės ir vartojo, privaloma nurodyti dujų kokybę apibudinančius parametrus. Vartotojai turi teisę reikalauti iš tiekimo įmonės kompensacijos, jeigu tiekimo įmonė neužtikrina dujų ir teikiamų paslaugų kokybės reikalavimų (žr., Gamtinių dujų įstatymo 7 straipsnio 2 dalį).

Dujų kaloringumas (šiluminė vertė) buitiniams vartotojams yra pagrindinis kokybės rodiklis. Šis rodiklis, vadovaujantis taisyklėmis, yra nuolatos kontroliuojamas automatiniais užrašančiais prietaisais, kurie yra įrengti pagrindiniuose gamtinių dujų perdavimo (magistraliniuose) dujotiekiuose Šakių ir Kiemėnų dujų apskaitos stotyse. Matavimai atliekami kas valandą ir vykdomi nuolatos. Gauti duomenys yra lyginami su duomenimis, gautais iš Kotlovkos dujų apskaitos stoties, kurioje, gamtinių dujų kokybės kontrolė vykdoma bendrai su AB „Lietuvos dujos“ ir Baltarusijos perdavimo sistemos operatoriumi „Beltransgaz“. Papildomai dujų kokybės kontrolė yra vykdoma Vilniaus dujų skirstymo stotyje. Šiuos matavimus atlieka Nacionalinio akreditacijos biuro akredituota AB „Lietuvos dujos“ kalibravimo ir bandymų laboratorija. Dujų kokybę savo ruožtu taip pat tikrina AB „Achema“ – didžiausio gamtinių dujų vartotojo Lietuvoje laboratorija. Valstybinė energetikos inspekcija, kontroliuoja, kaip tiekimo įmonės laikosi dujų kokybės reikalavimų. Kalbėjausi šiandien telefonu su Violeta Juškevičiene - kiečiausia iš dujas kontroliuojančių žmonių, tai nesenai buvo patikrinti dujų kokybės tyrimai. Inspekcija nustatė.... nieko sensacingo - kad 2009 metų lapkričio mėnesį – 2010 metų sausio mėnesį tiekiamos į Lietuvą gamtinės dujos atitiko nustatytus kokybės reikalavimus ir jokių nukrypimų nuo daugiamečių tendencijų nepastebėta.

AB „Lietuvos dujos“ viešai skelbia dujų kokybės parametrus savo tinklapyje: http://www.dujos.lt/index.php/dujos-ver ... verte/1629 .

Be šitų tyrimų yra dar keletas niuansų dėl to dujų maišymo:

A. Dujų kokybės pablogėjimą visų pirma pajustų ir triukšmą pakeltų didieji vartotojai - Achema, šilumos tinklų įmonės. Negi kas nors mano, kad tai jie tyliai praleistų? Sakot, jos prijungtos tiesiogiai prie magistralinių dujotiekių o pamaišymą tada atlieka dujų skirstymo sotyse - prieš atiduodami jas į skirstomąjį (miesto) tinklą. Taip, teoriškai įmanoma, bet daug katilinių, tame tarpe ir Vilniaus energijos, Kauno energijos yra prijungta prie to paties skirstomojo tinklo iš kurio tiekiamos dujos ir mažiesiems vartotojams.

B. Dujų maišymas, o ypaš gamtinių dujų - nepraktikuojamas. O ir su kuo jas maišyti - jei su oru - rizika dėl sprogimo pačiame vamzdyne tampa nekontroliuojamai didelė, jei su azotu - taigi tas azotas gaunamas iš oro, jį atšaldant ir atskiriant deguonį - per brangu vienareikšmiai. O ir šiaip - kaip tai turėtų atrodyti - nenutrūkstamu srautu važiuotų dujovežiai užpildyti kokiomis nors kitomis - ne gamtinėmis dujomis ir išsikraudinėti dujų skirstymo stotyse? :)))) Lietuvoje per parą, esant šaltam orui, sunaudojama 15 milijonų kubinių metrų dujų. Kaip tokį kiekį atskiest? Kokia įranga tam reikalinga?

C. Ši žiema yra gerokai šaltesnė nei kelios iki šiol buvę, be to, buvo gana didelis vėjas, kaip rodo ir mano praktika - jis labai stipriai įtakojo namo šilumos nuostolius, jiems padengti automatiškai reikia daugiau kuro, galbūt, bet ir dvigubai daugiau

D. Dujų pardavimai šiais metais ir taip - rekordiniai - kam jas maišyti ir dar labiau nustekenti savo tautą? Be to parduotų dujų kiekis, įvertinus nuostolius sistemoje, turi atitikti importuotų dujų kiekį. Importuotų dujų kiekį seka muitinė, nes nuo jų mokamas importo PVM, mokesčiai. Parduotų dujų kiekį seka VMI. Kaip jis atitiktų jas sumaišius per pusę?

E. Visada galima susirasti ir pasisamdyti privačią laboratoriją, kuri atliktų būste gaunamų dujų analizę ir pateiktų išvadas. Juk demaskavus tokio masto aferą galima ant balto žirgo išjoti:)

P.S. O cia jo asmeninis blogas http://nemunas.livejournal.com/ , galite zmogaus personaliai paklausti jei ka ;)


2011 Lap 24 11:44
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
As nepatikejau nei kiek. Nes jau trecius metus is eiles ( tiek laiko aktyviai domiuosi sildymo sistemomis ir bendrauju apie tai su zmonemis) periodiskai isgirstu tokius itarimus is duju vartotoju. Zinoma is tu kurie domisi, skaiciuoja ir nori kazka keisti. Tiek kurie nestebi ir neskaiciuoja - gyvenime nesuos.
Praputimai vyksta nesistemingu periodiskumu, todel praktiskai nesusekami. Padeti galetu tik musu matavimo ir registravimo grafikuose sistema. Bet niekas nesiryzo bent savo zinojimui tokios isidiegti. Kitas dalykas viskas kas su dujomis grieztai saugoma darbus atliekanciu imoniu sertifikacijom ir plombomis.
Kitas dalykas - jei ir ivykdyti pirmasias dvi salygas - nieko neirodytum nes matavimo iranga nesertifikuota tokiems matavimams o ir registracija grafikuose butu neirodymas.
Zodziu pasaka begalo. Gal but ir atsiras koks Tadas Blinda ir ne teisminiu, o skandalu ir visuomenes pasipiktinimo keliu pazabos sita savivale.

O mano poziuriu nereikia ieskoti teisybes, nes vistiek jos nera. Tiesiog nereikia sedeti ant priklausomybes vamzdzio.


2011 Lap 24 17:35
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 4 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron