Apie mus |  Naujienos |  Mūsų projektai |  Forumas |  Testai |  Kontaktai

Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2018 Lie 22 06:15

Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 Grunto šilumos panaudojimas rekuperacijai? 
Autorius Žinutė
Administracija

Noriu pasakyti kad rekupas skaiciuojams pagal gyvenanciu zmoniu kieki ir patalpu turi. Saldoje dirbes vadybininkas kai su juo konsultavausi saziningai pasake, kad realiai reikia imt dvigubai mazesni nei projektinis. Aciu jam be galo ir pagarba tokiems saziningiems zmoniems.
Taigi reikejo pagal paskaiciavimus 400kub - pastaciau 120 - 200. Kazkaip jis prie tam tikro slegio 120kub ispaudzia. Bet realiai ( galite tai pastebeti ant pagal temperaturos grafiko - gaunasi tokie dantukai) jis dabar atsuktas ant 25proc. galngumo ir dirba tokiu rezimu 10min dirba, 20stovi. Dregme namuose 40proc. Oro tikrai netruksta.
Taigi, kas izvalgesni - darykite isvadas patys.

2011 Vas 01 19:03
Aprašymas

Hmm... Man irgi skaičiavo pagal patalpų kubatūrą, žmonių skaičių, higienos normas ir dar kažką. Man kažkaip tas klausimas užtenka - neužtenka labai slidus atrodo. Rekuperacija skirta šiluminės energijos gražinimui ir šviežio oro tiekimui. Kokybiškas vėdinimas man yra prioritetas nr. 1. Turiu du mažus vaikus su polinkiu į kvėpavimo sistemos ligas, tai esu linkęs aukoti šilumos energiją dėl oro kokybės. Žodžiu, esu potenciali rekuperatorių platintojų auka - pasakys kad reikia ir pirksiu :D
Aišku, tuo pačiu norisi ir iš energijos taupymo pusės kažką išspausti. Todėl tas šilumos gražinimas taip užkabino.
Bet kuriuo atveju, ačiū už informaciją pamąstymui.
Keliu kepurę prieš visus daviklius, matavimus ir projektus. Seniai reikia šviežio vėjo tarp komercinės informacijos. Yra dar nemažai dalykų kur labai norėtųsi pamatuoti.

2011 Vas 02 01:07
Aprašymas
Administracija

Dauguma sako - rekupas neapsimoka-suryja daug elektros. Visiska netiesa - nezinojimas ir nemokejimas jo naudoti. Pirma jis paprastai parenkamas pergalingas, antra paliekamas dirbti ant vidutinio arba mazesnio galingumo pastoviai. O tada, kai lauke geras minusas dar pasileidzia el. papildymas iki nustatytos temperaturos - pav 20laipsniu.
Paimsiu zinojimo delei ir pamatuosiu kiek oro praeina ir kiek silumos ismetama bei graziama. Turiu tam reikalui nusipirkes anemometra, o davikliai jau yra.

2011 Vas 02 09:35
Aprašymas
Administracija

Joo, va cia butu tikrai idomus eksperimentas, suzinotume kiek rekuperatorius sutaupo energijos. :)
Tik matavimus reikia apgalvoti ir atlikti pagal galimybes maksimaliai tiksliai.

2011 Vas 02 11:46
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 14 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti: