Apie mus |  Naujienos |  Mūsų projektai |  Forumas |  Testai |  Kontaktai

Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2022 Sau 17 09:29Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 Buitine kogeneracija 
Autorius Žinutė

Užsiregistravo: 2011 Bal 15 22:36
Pranešimai: 13
Reikia Stirlingo varikli ikisti i peciu o kita gala salta backa.
Kokiam ukinem pastate pastatei ir tegul birbia. Gaila. kad musu skaitikliai atgal nesisuka, o tai per Grid tie inverter atiduotum kas nereikalinga i tinkla.


2011 Bal 29 20:33
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Gru 22 13:25
Pranešimai: 32
Teoriskai ir teisiskai Lietuvoj gali elektra pridavinet, bet kaip visalaik magnatai nesistengia to idiegti. Siaip skaitliuku kiek girdejau pletkus nepraleidzia i Lietuvele, o kaip jie metrologinius patikrinimus atliks ??? jug nera nurodytu normatyvu. zodziu jei gaminsies elektra sau jokiu problemu, jei tik sugalvosi kartu su kaimynu - viskas gresia tevynes isdavimu ir minimum baudomis. Na tokiu pagrindu grysta visa energetikos sistemele.
Cia visa tai kalbama apie privatu vartotoja, imonems kitaip, bet ten atsiranda papildomi graaazus mokestukai, tad smulkus el energijos gamintojai i rinka neileidziami.


2011 Geg 19 21:44
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Geg 25 14:34
Pranešimai: 238
Na dėl elektros energijos supirkimo nėra visai taip, - skaityti Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą.
Kai Prezidentė šį darinį pasirašys, galima bus detaliau aptarti jo įgyvendinimo aspektus.


2011 Geg 20 13:14
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Gru 22 13:25
Pranešimai: 32
siaip labai idomus variantas, cia bikuti ne i tema, bet visdelto:
bratkus nusipirko nauja buta, jame idiegtas naujas skaitiklis silumos apskaitai, kaip ir visame name. deja silumos tinklai ar kaip ten wadijas neturi metodikos ir galimybiu pagal ji apskaityti kiek silumos sunaudojo 1 butas. Prezidente pasirasys kas toliau????kiek metu reikes stumti per klerkus ir kitus valstybes tarnautojus, kurie dirba energetikos magnatams eilini projekteli: as ir kaimynas dalinames pasigaminta elektra? Pesimizmas? Nemanau... Manau realybe lietuvoj tarp veikianciu istatymu ir ju paisymo yra 5-6 metai.


2011 Geg 23 22:21
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Geg 25 14:34
Pranešimai: 238
Šilumos paskirstymo metodus rengia daugiabučio gyventojai ir suderina su Kainų komisija po ko jie gali būti taikomi konkrečiame daugiabutyje: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2=
daugiau:http://www.regula.lt/lt/teises-aktai/ - Veiklą šilumos sektoriuje įtvirtinantys teisės aktai

Prezidente pasirasys kas toliau????kiek metu reikes stumti per klerkus ir kitus valstybes tarnautojus, kurie dirba energetikos magnatams eilini projektėlį: iki š.m. liepos 1 d. turi būti paruošti visi poįstatyminiai ir tuomet prašom skaityt ir pirmyn.

as ir kaimynas dalinames pasigaminta elektra? Pesimizmas? Nemanau... - ir dabar galit dalintis, kas draudžia? Tik vat, kad labiau apsimoka į tinklą atiduot pvz. iš saulės pagaminta - 1 kWh bus 1,62 Lt, o pirkti iš tinklo po 0,45 - savo poreikiams.

Manau realybe lietuvoj tarp veikianciu istatymu ir ju paisymo yra 5-6 metai. - per tiek laiko visą įstatyminę bazę galima pakeisti. Įstatymai galioja, bet reikia turėti (žinoti) priemones priversti valdininkus juos taikyti, o tam reikia daug skaityti ar bent jau žinoti kaip sutvarkyta biurokratinė mašina.


2011 Geg 24 10:07
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Gru 22 13:25
Pranešimai: 32
siaip graziai skamba visa tai ka paminejai,bet manes vis neapleidzi apesimizmas, kad gaminant el energija neuztenka but kaimynu, bet reikia but juridini statusa turinciu kaimynu ir plius dar tureti leidima ar kitaip vadinkim susimoketi pinigus valstybei, kad ji leistu ja prekiauti:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
ELEKTROS ENERGETIKOS
ĮSTATYMAS

2000 m. liepos 20 d. Nr. VIII-1881
Vilnius

Nauja įstatymo redakcija nuo 2004 m. liepos 10 d.:
Nr. IX-2307, 2004-07-01, Žin., 2004, Nr. 107-3964 (2004-07-10)


16. Nepriklausomas tiekėjas – asmuo, tiekiantis elektros energiją laisviesiems vartotojams ir turintis atitinkamą licenciją vykdyti šią veiklą.

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10813869&print=1

nebukim optimistai zmones, kai visa rinka ir salygos tik magnatams. ir nemeginkit kaimyniskai dalintis elektros energija, nes tam reikia leidimo, kuri isigyt gali tik juridinis rinkos vienetas(siukstu ne fizinis) ir dar nepamirskit moket mokesciu VMI, nes ir jie nori kasnelio, na ten juokingas mokestukas, bet visdelto jis yr.
Del brolio ir jo buto tipo negali prieiti prie skaitiliu tikrintojas ir dejo s....a ant tu skaitikliu ir visu panasiu variantu, mokat pagal ivadinio skaitiklio parodymus ir psio.
Zodziu yra istatymu variacijos ir ju isaiskinimai taip pat malonus. Saules energija taip pat galite priduoti valstybei, bet klausimelis kiek kainuos mokestukas, ir neduiok sviete jei saules nebus.
nesidomejau leidimo isigijimu.
Nesu ash pesimistas, tai valstybe mane tokiu daro.


2011 Geg 25 22:18
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Geg 25 14:34
Pranešimai: 238
Pagal Civilinio kodekso nuostatas vienintelę elektros energiją galima perduoti subabonentui (kaimynui) be jokio leidimo, mokesčių ir statuso. Tu jam duodi pasinaudoti savo elektra (per prailgintuvą) o jis tau moka elektros kainą už kurią tu perki elektrą iš LESTO + prailgintuvo amortizaciją, ir jokios VMI čia neprieko, o įspūdinga tai, kad ši veikla net ne veikla, o pagalbos teikimas, kuriuo tu gelbėji artima savo pasidengdamas tik sąnaudas.

Tačiau kaip ir viskas gyvenime kas yra genialu tas yra paprasta, - pvz. Statomas naujas gyv. namų kvartalas, naujieji savininkai mokėdami už įsigyjamą būstą įsigyja ir komunikacijas, tarp jų elektros pastotę kuri prijungta prie vidutinės įtampos, ir būdami kaip vienas abonentas gauna elektros energiją iš vid. įtampos tinklų apie 13 ct. mažesniu tarifu, ir tam jokios lic. nereikia, tik paskaityti pirkimo pardavimo sutartį prieš įsigyjant būstą.

Daug džiaugsmo gali suteikti maži dalykai, ypač veikiant kartu ;)


2011 Geg 26 12:52
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Gru 22 13:25
Pranešimai: 32
aciu apsvietei :) vadinas eiline sutartis su kaimynu, kad ash ji remiu elektra ir psio, na jis savaime aisku moka man o ash ish to neuzdirbu. Panagrinesiu giliau, ar niekas prie tokio varianto neprisiknis.


2011 Geg 26 15:24
Aprašymas

Užsiregistravo: 2010 Geg 25 14:34
Pranešimai: 238
Nėra ką čia nagrinėti, viskas jau išnagrinėta seniausiai:

Vartotojų tarpusavio santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) 6.389 straipsnio 1 dalis, kuri nustato, kad abonentas, neviršydamas leistinos naudoti galios, be elektros energijos tiekimo įmonės sutikimo turi teisę iš jos priimtą elektros energiją perduoti kitam asmeniui (subabonentui). Remiantis Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklių, patvirtintų Energetikos ministro 2010 m. vasario 11 d. įsakymu Nr. 1-38, (Žin., 2010, Nr. 20-957) (toliau – Taisyklės),
54.3 punktu, abonentas, valdantis lokalų elektros tinklą, privalo eksploatuoti savo lokalų elektros tinklą taip, kad nepažeistų kitų asmenų (subabonentų), kurių elektros įrenginiai ar elektros imtuvai yra prijungti prie abonento lokalaus elektros tinklo, teisių ir teisėtų interesų. Subabonentai privalo abonentui sumokėti už jiems perduotą elektros energiją bei padengti abonento pagrįstas ir būtinas išlaidas, kurios patiriamos siekiant užtikrinti elektros energijos perdavimą subabonentams lokaliu elektros tinklu. Vartotojas turi teisę nutraukti arba apriboti subabonentų elektros įrenginių aprūpinimą elektros energija tada, kai šie asmenys nevykdo savo prievolės atsiskaityti už jiems perduotą elektros energiją bei padengti vartotojo pagrįstas ir būtinas išlaidas, kurios patiriamos siekiant užtikrinti elektros energijos perdavimą šiems asmenims, taip pat nutraukti arba apriboti elektros energijos perdavimą kitais atvejais, nurodytais Taisyklėse.


2011 Geg 27 13:29
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Kiekvienais metais pradedamas sildymo sezona, spresdamas begales zmoniu sildymo ateities klausimu as vis arteju prie sios idejos igyvendinimo. Pirma, mano katilas prades 6 sildymo sezona. Kaip ir sakiau planuoju suejus 10 arba keist arba pereit prie kito silumos saltinio - kuri kolkas matau tik viena.
Varikli, varoma suskystintu duju is salimais stovincios duju cisternos sukanti generatoriu. Siluma - kaip atlieka naudosiu namu sildymui, o elektra parduosiu i tinkla arba jei ir per 4 - 5 ateinancius metus nebus sutvarkyta istatimine baze, kaimynams geotrminiu siurbliu sukimui. Saules elektra kazkas gali po 1,6Lt i tinkla pardavineti, o cia tik po 15cnt. birzos kainom parduotum. Kai bus elektra 1kWh - 1litas. Tikrai atsiras kam kazkiek pigesnes elektros reikes.


2012 Rgs 30 12:50
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron