NamuValdymas.LT
http://namuvaldymas.lt/forumas/

Berželiai negali sudegti
http://namuvaldymas.lt/forumas/viewtopic.php?f=38&t=455
Puslapis 11

Autorius:  VisatosEnergija [ 2012 Vas 26 21:23 ]
Pranešimo tema:  Berželiai negali sudegti

Sveiki,

Yra problema, vadinasi yra ir galimybė.
O reikalas toks - ūkininko valomame lauke guli >300ktm nukirstų medelių, sukrautų į kokį 60 krūvų, viso ~4000 erdm. Didelė šio turto dalis yra puikūs simpatiški berželiai, gražūs, kaip kūdikio užpakaliukas, kvepiantys gaiva, katile degantys rausva-melsva liepsna.

Deja, šios medienos krūvos bus sudegintos tuščiai, kadangi neradome būdo jas paimti iš lauko. Ištraukimas į kelią nepasiteisino, dėl tinkamos technikos nebuvimo ir didoko atstumo iki "drakonui" patogios vietos. Pabandėme šakas smulkinti šakų kapokle ir krauti į leno maišus - gavosi neblogai, produkcija įdomi, tačiau pajėgumai kiek per menki, kad sudoroti esamą kiekį.

Ir tokių atvejų daugybė. Žiūrint ūkiškai - grynas turto švaistymas tik todėl, kad nėra idėjos, kaip jį sutvarkyti. Tad jei turite minčių, kaip galima būtų išspręsti situaciją, prašom sakyti, net ir pačias beprotiškiausias idėjas.

Prikabinti failai:
20120110402.jpg
20120110402.jpg [ 804.24 KiB | Peržiūrėta 29686 kartus(ų) ]

Autorius:  Arminas [ 2012 Vas 27 12:53 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Kaip graziai parasyta, koks kilnus tikslas!
Gaila, bet neturime nei smulkintuvo - cipsatoriaus, nei skiedroms tinkamos transportuoti masinos ar priekabos, nei skiedromis kurenanciu pazistamu.

Autorius:  Zilvak [ 2012 Vas 27 14:18 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Deja, reikia susitaikyti su skaudžia realybe, - kaip švaistūniškai tai neatrodytų, bet vieni projektai yra atsiperkantys, o kiti yra pasmerkti žlugti, dėl elementariausios ekonomikos nebuvimo. Šios menkos žabų krūvelės, surinkus, sučipsavus ir nuvežus iki artimiausio katilo (nors būtų atiduotos ir už dyką), - būtų įvertintos kaip bet kokio normalaus biokuro rinkos verte, nes įvardintų procesų kaštai yra milžiniški, palyginti su žaliavos kaina. Pvz. Miško kirtimo atliekos, koncentruotoje kirtavietėje yra vertinamos nuo 5 iki 30 Lt už t, priklausomai nuo jų energetinės vertės.
To pasekoje, tokie siūlymai nėra ekonomiškai pagrįsti, o ekonomikos variklis yra gaunama finansinė nauda, jei jos nėra, - procesai nevyksta, o jei ir vyksta, tai tik labdaros ir beribio pasiaukojimo pagrindu.

Autorius:  VisatosEnergija [ 2012 Vas 27 14:47 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Taip, šitą ekonominę tiesą matome. Dabar reikia kitokių tiesų. Dar nedrįstu sakyti, kad reikia į vietą atsigabenti surenkamą pirolizės fabriką, kaip tai daro kanadiečiai, bet surengti kokį pikniką su laužų pakūrenimu, ar dar ką tokio crazy...

Autorius:  Zilvak [ 2012 Vas 27 16:08 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Būtent tam tos žabų krūvelės puikiai tiktų :) Ne už kalnų ir Kaziukas

Autorius:  VisatosEnergija [ 2012 Vas 27 17:08 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Zilvak, matau, kad gerai žinai biokuro gamybos temą. Kurią šios plačios temos dalį? Gal netyčia jau esi nagrinėjęs šituos aparatus http://www.heizomat.lt/ ir http://www.grpanderson.com/en/biomass/biobaler-system ?
Per vasarą ketinu pasidomėti, paskaičiuoti, nuvažiuoti pasižiūrėti. Tikiu, kad gerai parinkus mašiną ir sustygavus procesą, atliekų smulkinimo bizniukas bus pelningas. Ne šiandien, bet po 5 metų.. Prieš penkis metus niekas ir į šiaudus nežiūrėjo rimtai. Dabar šiaudai jau eina iki 100Lt/t. Kaimai apie Vilnių jau pradėjo jausti nepatogumus malkų rinkoje, kadangi daug sušeriama biokuro katilams. Tendencija tęsiasi.

Autorius:  Arminas [ 2012 Vas 27 17:53 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Kokiame rajone, o tiksliau kiek toli nuo Vilniaus randates? Cipsu gamyba, savarankiskai isigijus irengimus yra rentabili jei atstumas nedidelis ir tiekiama tiesiai nedideliams vartotojams.
Butent ta mes ir darome - svieciame zmones, kad granules virs 50-60kW neapsimoka, o reikia ziureti i cipsus.

Autorius:  VisatosEnergija [ 2012 Vas 27 19:09 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Arminai, mes iš Vilniaus. O jei apie šakas - Širvintų rajonas.
Beja, šiandiena kalbėjomės su vienu kaimo bendruomenės seniūnų, tai žmogus sprendė, kokį jam katilą įsigyti, kad ateityje turėtų garantuotą kurą. Patariau jam šalia sodybos 30arų žilvičių pasisodinti :)

Autorius:  Arminas [ 2012 Vas 27 21:28 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Tai todel ir paklausiau, kad pagal poziuri ir mastyma kaip is Vilniaus, o zeme kaip Varenos rajone. Del to ir nesupratau.
Reikia kategoriskai atskirti du dalykus kalbant apie AUTOMATINI biokuro kurenima. Granules siuolaikiskam siltam, protingo dydzio nuosavam namui iki 30kW. Na nebent koks kaimo turizmas, mazas viesbutelis ar kitoks smulkus versliukas iki 50-60kW.
Skiedros viskam priesingai ir plius viso ukio pastatu silumos poreikiams tenkinti. Arba verslui - fermos, vistides, gamybos barai.
Kitaip blogai gaunasi ir ten ir kitur.
Todel zilvycius pasodinti ir mes masteme jau pries trejeta metu, bet juos uzauginus reikia parduoti vietiniam versliukui kurenanciam skiedromis, o uz gautus pingus savo namui pirkt granules. Arba jas susispausti paciam. Yra tokie irengimai. Galima pasigaminti granules atsivezus ant lengvojo automobilio priekabeles tiesiog prie jau pradziuvusiu berzeliu kruvos.

Autorius:  Zilvak [ 2012 Vas 27 21:54 ]
Pranešimo tema:  Re: Berželiai negali sudegti

Dekui uz ivertinima. Apie mechanizmus cipsavimui tikrai nieko negaliu pasakyti, bet tikrai zinau, kad jei investuoti i toki irengini tai bent jau 70 proc. laiko jis turi dirbti, o nestoveti. Tam tikslui reikia zaliavos (nuo kovo 1 d. is urediju ja reikia pirkti elektronineme aukcione) ir realizacijos (nuo sio rudens galima bus prekiauti biomases aukcione arba parduoti tarpininkams be aukciono, - maziau rupescio), tad jei mostai tokie ir finansavimas yra, tuomet verta, o megejiskai, - neverta prasideti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/