Akumuliacine talpa yra reikalinga ir pasiteisina vienu vieninteliu atveju - prie malkinio duju generacinio katilo. Todel, kad degimas vyksta pirolizes ( medienos pavirtimas dujomis ir tu duju degmas) principu - katilo temperatura turi buti labai auksta - apie 85laipsnius. Ir jei katilas yra pergalingas ( o butent taip dazniausia ir buna nes norima kaip galima didesnes pakuros) sildymo sistema nesugeba nuimti tokios momentines galios ir tada aukstos temperaturos silumos nesejo perteklius nukreipiamas i akumuliacine talpa.
Jei namas akumuliuojantis daug silumos ( vidines sienos muras pav. silkatiniai blokeliai) ir kuriama viena kart per para, visame name grindinis sildymas arba radiatorinis sildymas ir katilas dirba apie 60 - 70laipsniu temperatura - akumuliacines talpos nereikia
Betkokiu atveju akumuliacine talpa, tai vietos, pinigu ir energijos svaistymas ir tai ne sprendimas, o tik gelbejimasis is susidariusios neapgalvotos situacijos. Prarandamas didelis kiekis energijos keliant temperatura auksciau reiklaingos radiatorinei sildymo sistemai ( 60laipsniu) ir labai staigiai netenkama sildymo efektyvumo atvesus zemiau 40laipsniu.
Paskaiciuokim. Keliame temperatura 500ltr akumuliacineje talpoje nuo 40 ( skaitykim kad daugiau nebuvo pravese) iki 80laipsniu. Tokiu atveju sukaupsime 24kWh. Toliau beprasmiskai pavesinus iki 25laipsniu dar 9kWh. Viso gausime 33kWh. Jei talpa bus 1000Ltr tada geriausiu atveju 66kWh, o realiai bus apie 50kWh, nes didejant talpai smarkiai ir nuostoliai. Ka reiskia 1 tonos akumuliacine kai Demonamas1 per para ziema papraso apie 120kWh, o Demonamas2 - 250kWh?
Demoname1 per rytini katilo pasileidima ( nuo 5val iki 8val. ) i grindis akumuliuojasi apie 50kWh energijos ( nesejo temperatura apie 30laipsniu ! ), per vakarini ( nuo 17val iki 23val) dar apie 50 - 70kWh kurios uztenka iki sekancios dienos 5val. ryto.