Apie mus |  Naujienos |  Mūsų projektai |  Forumas |  Testai |  Kontaktai

Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2022 Rgp 13 03:25Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
 Kokį granulinį katilą pasirinkti 
Autorius Žinutė

Užsiregistravo: 2012 Bal 10 00:36
Pranešimai: 7
Turėjo II aukšte būti dujinė katilinė 3x3 m. Projektuota seniai-prieš 5 metus, tada kieto kuro katilinės neleido apskritai rengti, tačiau laikmečiui bėgant sąlygos keitėsi, dujos tapo brangios ir dabar man Bio 50kW katilinės įrengimas tiek pat kainuoja, kiek dujų privedimas prie pastato (o dar 15m įsipareigojimai dujų bendrovei visai nedžiugina), todėl esant neprognozuojamai kainai ir dujų rinkai, nusprendžiau montuoti granulinį katilą. Negazdina net ir tai, kad reikės per sezoną ~9t kuro sunešioti į antrą aukštą, o gal laikui bėgant kažkokį kuro padavimą suspaustu oru ar telferiu užkėlimą sukonstruosiu.
Sienos 10 cm storio poliretanas "Sandwich", stogas buterbrodas: 12 cm polestirolis, 4 cm akmens vata + "meda" danga, proporcijų dabar tiksliai neatsimenu. Administracinėse nemažai į pietų pusę vitrinų ~60 kv.m. Žiemą per šalčius temperatūra nukrenta iki -2 C, iki didžiųjų šalčių laikosi pliusinė temperatūra +2C.
Sildymas numatytas vandeniniais kaloriferiais iš viso 3x25 kW-2100 kub. metrų, + radiatoriais ~ 150 kv.m. Viską paverčiant kvadratiniais metrais, kai patalpų aukštis 2,70 m, tada šildomas plotas bus 900 kv. m., bet patalpose bus palaikoma skirtinga temperatūra:
a) 640 kv. m. gamybinės patalpos užteks 14-16 C,jei ir žemiau kris- ne bėda. Šildoma bus 2x25 kw vandeniniais kaloriferiais.
b) 110 kv.m. prekybos salė 20 C, Šildoma 1x25kW vandeniniu kaloriferiu.
c) 40 kv.m. - techninės patalpos, užteks 14-16 C. Šildomos radiatoriais.
d) 110 kv.m. - ofisas-pagalbinės, 20-22 C. Šildomos radiatoriais.
Man šiuo metu svarbu:
1. Kokio galingumo, kokį katilą pasirinkti, kad patikimai veiktų bio granulėmis ir anglimi ( dar nesu tikras ką į tai paskys aplinkosauga, jai ras pakuroj anglių)
2. už ką papildomai mokėti prie katilo automatikos ir už ką ne, nes kaina tokio galingumo katilų pakankamai didelė.


2012 Bal 10 00:49
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Kadangi projektas ne komercinis todel niekieno produktu nereklamuosiu ir nepeiksiu. Apzvelgsiu tik principinius dalykus.
Zmones, kaime ir siandien perka spyzinius KCM, Atmos, Bruderus, bei zvakes tipo katilus. Bet mano poziuriu jau sildymo ortakiniais zidininiais ir angliniais granuliniais katilais laikai praeina. Anglis ekologijos ir atitinkamai dotaciju, remimu prasme, perspektyvos neturi. Anglies Lietuvoje nekasame. Beto angli kelti i antra aukasta kazkaip nelogiska.
Anglinis katilas nera granulinis - jis tik gali kaip viena is kuro rusiu deginti granules. Todel palyginus su mums suprantamais granuliniais dega nepakankamai ekonomiskai del prastos dinamikos i skirtingus apkrovimus ir dideles temperaturos kamine. Beje su tokiais katilais kyla dideliu problemu pereinamais ( ruduo, pavasaris) laikotarpiais, kai silumos poreikis nedidelis arba dideli paros temp. svyravimai. Tokie katilai negali dirbti ON/OFF rezimu nes su gesinimu yra problema ir todel paliekamai smilkti. To pasekoje, ant silumokaicio, uzauga smalu siluma izoliuojantis sluoksnis.
Tokiu laikotarpiu ir esant tokiems orams kaip dabar, gamybinese, prekybinese ir ofiso patalpose tik ON/OFF principas turi logine prasme. Sildymas pasileidzia paryciais pries darba, diena susilus orui gesinasi.
Beje tokio galingumo angliniai - granuliniai katilai paprastai labai grizdiski ir pagal galinguma turi per maza kuro talpa.

Pagal pateiktus skaicius siulyciau skaiciuoti apie 60kW nominalo katila nes prie didziuju salciu ir dirbant ON/OFF momentine galia reikalinga kiek didesne. O ir silumokaicio efektyvumas didesnis bei valymo daznumas tokiu atveju reikalingas retesnis.

Todel siulau mastyti ir reikala spresti novatoriskai. Pastatyti 4 - 5 tonu granuliu talpa (2x2x2metr.) ir pildyti ja pnemo budu is apacios tiesiai is didmaisiu. Siuo metu toki sprendima kaip tik kuriame. Kurimo sekme priklausys nuo to ar kasnors ta ideja supras ir ivertins.

P.S 1kg medienos granuliu = 5kWh silumos. Todel 50KW katilas dirbdamas nuolat, per para sudegins 240kg granuliu. Tai yra 1680kg per savaite.


2012 Bal 10 10:08
Aprašymas

Užsiregistravo: 2012 Bal 10 00:36
Pranešimai: 7
Arminas rašė:
1.Kadangi projektas ne komercinis todel nieko nereklamuosiu ir nepeiksiu. Apzvelgsiu tik principinius dalykus. Tokiu laikotarpiu ir esant tokiems orams kaip dabar, gamybinese, prekybinese ir ofiso patalpose tik ON/OFF principas turi logine prasme. Sildymas pasileidzia paryciais pries darba, diena susilus orui gesinasi.
Beje tokio galingumo angliniai - granuliniai katilai paprastai labai grizdiski ir pagal galinguma turi per maza kuro talpa.

2.Pagal pateiktus skaicius siulyciau skaiciuoti apie 60kW nominalo katila nes prie didziuju salciu ir dirbant ON/OFF momentine galia reikalinga kiek didesne. O ir silumokaicio efektyvumas didesnis bei valymo daznumas tokiu atveju reikalingas retesnis.

3.Todel siulau mastyti ir reikala spresti novatoriskai. Pastatyti 4 - 5 tonu granuliu talpa (2x2x2metr.) ir pildyti ja pnemo budu is apacios tiesiai is didmaisiu. Siuo metu toki sprendima kaip tik kuriame. Kurimo sekme priklausys nuo to ar kasnors ta ideja supras ir ivertins.

4. P.S 1kg medienos granuliu = 5kWh silumos. Todel 50KW katilas dirbdamas nuolat, per para sudegins 240kg granuliu. Tai yra 1680kg per savaite.

1. Jo, klaidų padaryta. Užtruko statybos-keičiasi laikai. Šiuo metu katilinę kelti į pirmą aukštą, kai sudėti kolektoriai, grindyse išvedžioti vamzdžiai labai nenoriu, nes reikia jau rimčiau daryti projekto korektūrą.
Dujas vestis nesinori - 18000 atvedimas+katilas 4000 lt , katilinės projektas įrengimas 3000-4000,nes reikalingi duju atkirtos voztuvai ir t.t., kursai, samdyt dujininką priežiūrai, daviklių tikrinimas + 15 metų tampi Lietuvos Dujų prievolininku prie agresyvios dujų kainos politikos. Tokios perspektyvos mane netenkina, todėl ir ieškau alternatyvos ir bandau pamodeliuoti kokios perspektyvos laukia deginant kitą kurą.
Kadangi pas mane gamybinės ir prekybinėse patalpose stovi vandeniainiai kaloriferiai, tai manau nėra problemų per 1-2 h pakelt temperatūrą iki darbui tinkamos. Ofise norisi +20C palaikyti, be to ten radiatorinis šildymas
2. Didesnio nenoriu dėl šių priežasčių:
a)katilo didesnis naudingumo koeficientas ir ekonomiškesnis, kai dirba prie artimesnių nominaliai galiai režimų 70-80%galios
b) papildomai šildyti nieko nereikės - buitiniems tikslams pas mane numatytas elektrinis kombinuotas boileris.
c) administracines patalpas galima papildomai pasišildyti elektra per šalčius kelias dienas
d) gamybinei patalpai manau nieko neatsitiks dirbant ir prie 10C temperatūros per šalčius, darbui manau bus optimali ir 14C temperatūra, nes darbas ne sėdimas, bet ir fiziškai sunkiu nepavadinčiau-autoservisas. Be to ekstramaliems atvejams esant galima nusipirkti laikiną dujinį ar dyzelinį šildytuvą
e) administracinių - pagalbinių patalpų plotas, kur reikės palaikyti +20C - ~110 kv.m.
3. Apie tai jau mąsčiau ir ieškojausi info. Truputį nesaugu tokį kiekį laikyti katilinėje.....gaisrininkui per patikrinimą gali akys iššokti....
4. Tai čia prie max režimų. Aš nemanau, kad jam reiks visada dirbti max režimu, nes vidutinė žiemos temperatūra -5C. Manau kad vidutinis jo galingumas neperkops 50%.
Klausimai:
1. prie kokio granulinio katilo darbo režimo jis dirba ekonomiškiausiai, įskaitant galingumą?
2. Pagal ką parenkama katilo šildymo kontūro talpa. Ar netikslinga būtų man pažiūrėti katilo su didesne talpa 120 litrų<, nes šildymo tūris sistemos nemažas, o į vandeninius kaloriferius reikalinga paduoti gana aukštą temperatūrą ~70-80C
3. Ar rinktis katilą su papildoma pakura avarijos atveju? Bet taip suprantu, kad jei suluš šnekas, vistiek jam remontuot reiks katilą gesinti, tai papildoma pakura kaip ir praranda prasmę, o kelių medžio pagalių įmetimas globalios esmės šildymui nesudaro


2012 Bal 11 01:00
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
1. Granulinis katilas ekonomiskiausiai ir svariausiai dirba prie ir iki savo nominalaus galingumo. Todel ir naudojame ON/OFF principa.
2.Didesnis katilo vandens turis yra ne privalumas, o trukumas ON/OFF sistemoje. Didelis turis reikalingas leta reakcija turincioms sistemoms. Ar pas dujini katila didelis vandens turis?
3. Nelabai supratau klausimo. Neretortinese sistemose snekai neluzta. Buna uzdegimo tenas per keleta metu perdega ( pas save namie tik sio 5 sezono pabaigoje pasikeiciau - katilas visa laika dirbo ON/OFF), buna fotosensorius.


2012 Bal 11 08:20
Aprašymas

Užsiregistravo: 2012 Bal 10 00:36
Pranešimai: 7
Arminas rašė:
1. Granulinis katilas ekonomiskiausiai ir svariausiai dirba prie ir iki savo nominalaus galingumo. Todel ir naudojame ON/OFF principa.
2.Didesnis katilo vandens turis yra ne privalumas, o trukumas ON/OFF sistemoje. Didelis turis reikalingas leta reakcija turincioms sistemoms. Ar pas dujini katila didelis vandens turis?
3. Nelabai supratau klausimo. Ne retortinese sistemose snekai neluzta. Buna uzdegimo tenas per keleta metu perdega ( pas save namie tik sio 5 sezono pabaigoje pasikeiciau - katilas visa laika dirbo ON/OFF), buna fotosensorius.

2. Na taip, bet dujų kitas kaitringumas, jis gali kas keliolika minučių įsijunginėti skirtingą laiko tarpą-inertiškas. Čia eina kalba ne apie 0,5m3< talpą, o apie 150-200 l talpos katilą 50kw galingumui. Mano sistemoje turi būti kuo aukštesnė temperatūra ir suspėtų katilas vandens tą kiekį sušildyti, tam reikalingas atitinkamas šildymo sistemoje vandens greitis, pamodeliuokim:
a)didelis vandens tūris-prie mažo recirkuliacinio siurblio greičio, reikalinga kuo aukštesnė vandens temperatūra, nes vandeninis kaloriferis prie mažo greičio nuims labai daug šilumos, aišku jei bus aukštos ventiliatoriaus apsukos, jei mažinsim ventiliatoriaus apsukas-oro šildymo laikas ilgės
b)didelis vandens tūris - didelis siurblio greitis, reikės labai galingo katilo, kitaip nespės sušildyti
c) mažas tūris-mažas siurblio greitis, katilas nesugebės išvystyti max galingumo-gesinsis nuo aukštos temperatūros, o gal ir ne
d) mažas tūris - didelis siurblio greitis, katilas nespės vandens sušildyti, nes per greitai pratekės, nes iš kaloriferių atitekės gana šaltas vanduo
3. o koki katilą naudojate? Turiu uomenį tą atvejį, kai katilas sulužtų ir reiktų kol pataisys pasišildyti malkomis kelias dienas.
Ka turite uomenį fotosensoriaus naudojimą?


2012 Bal 11 13:44
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Is teisu yra viskas gerokai paprasciau.
Granulinis katilas, ( ko nepasakysi apie dujini) turi kintama galinguma, priklausomai nuo silumos porekio. Vadinasi jei nustatei temp. 85 tai ir dirbs max. galingumu kol jos nepasieks. Tada neleis temperaturai kilti mazindamas galinguma. Didziausia problema jei katilas nepatempia - yra per mazo galingumo.
Vandens kiekis katile ar sistemoje, bei cirkuliacijos greitis, siuo atveju neturi jokios ytakos. Su didele vandens talpa katilas eile minusu. Esme tame, kad is ryto kai reikia pradeti sildyti patalpas, pirma reikia katilui save uzsildyti ir dar minetus 200ltr viduje. O baigus sildyti, po darbo, liks nebereikalingas silumos kiekis. Beje, prie minusu prideciau dar ir tokio katilo kaina, bei gabaritus.

Pastebejau dar karta perskaites pirma posta, kad kazkur yra prasilenkta su skaiciavimais. Arba su galingumu arba silumos poreikiu arba su planuojamu granuliu kiekiu sezonui. Rasiau, kad 50kW, tai per menesi toks katilas gali sudeginti virs 6 tonu. Todel prie bet kokiu islygu i 9tonas per sezona sutilpti nepavyks. Keliu, didelio ploto (apie 400m2 pries gera desimtmeti statytu) nuosavu namu, musu statytuose granuliniuose katiluose nuo sezono pradzios yra sudeginta apie 10-14 tonu.


2012 Bal 12 08:14
Aprašymas

Užsiregistravo: 2012 Bal 10 00:36
Pranešimai: 7
Arminas rašė:
Is teisu yra viskas gerokai paprasciau.
1.Granulinis katilas, ( ko nepasakysi apie dujini) turi kintama galinguma, priklausomai nuo silumos porekio. Vadinasi jei nustatei temp. 85 tai ir dirbs max. galingumu kol jos nepasieks. Tada neleis temperaturai kilti mazindamas galinguma. Didziausia problema jei katilas nepatempia - yra per mazo galingumo.
2.Vandens kiekis katile ar sistemoje, bei cirkuliacijos greitis, siuo atveju neturi jokios ytakos. Su didele vandens talpa katilas eile minusu. Esme tame, kad is ryto kai reikia pradeti sildyti patalpas, pirma reikia katilui save uzsildyti ir dar minetus 200ltr viduje. O baigus sildyti, po darbo, liks nebereikalingas silumos kiekis. Beje, prie minusu prideciau dar ir tokio katilo kaina, bei gabaritus.

3. Pastebejau dar karta perskaites pirma posta, kad kazkur yra prasilenkta su skaiciavimais. Arba su galingumu arba silumos poreikiu arba su planuojamu granuliu kiekiu sezonui. Rasiau, kad 50kW, tai per menesi toks katilas gali sudeginti virs 6 tonu. Todel prie bet kokiu islygu i 9tonas per sezona sutilpti nepavyks. Musu irengtu ir aptarnaujamu didelio ploto (apie 400m2) nuosavu namu katiluose nuo sezono pradzios yra sudeginta apie 10-14 tonu.

1. Jei gerai supratau: tada jei katilas nepatempia reikia atskirti šildymo sistemas, kad galėtų šildyti pakaitomis arba didinti grąžinamą srautą, kad nekristų katilo temperatūra 50C<
Mano dabar šildymo sistema: kolektorius, is kurio eina 2 vamzdžiai į kaloriferius ir 2 vamzdžiai į radiatorius. 2 Vamzdžiai į radiatorius, tarp kurių įdėtas trieigis vožtuvas, dalijasi į dvi radiatorines sistemas:
a) dvivamzde ir ant jų pakabinti radiatoriai
b) kolektorius ir iš jo eina individualiai vamzdžiai į kiekvieną radiatorių.
Tada sprendimai mano sistemai: dabar matau, kad pas mane įdėtas trieigis vožtuvas tarp grįžtamo ir padavimo vamzdžių į radiatorius, , kuris manau turėtų uždaryti į radiatorius paduodamą srautą, kai reikalingas max į kaloriferius, bet kol kas nematau įdėto trieigio vožtuvo , kuris nukreiptas į kaloriferius, kuris grąžintų srautą į katilą, nes taip suprantu, jei katilas nepajėgs vežti maksimaliai kaloriferių-reiks srauto dalį grąžinti į katilą, kad nekristų katile temperatūra žemiau 50C. Ar granulinai katilai gali reguliuoti 2 trieigius vožtuvus pagal temperatūrą? Man turėtų būti reikalingi šie režimai:
a) jeigu kaitinu kaloriferius max katilo galia 100%: uždaro srautą į radiatorius, ant kaloriferių reguliuoja srautą pagal temperatūrą, kad nekristų ant grįžtamo 50<
b) jeigu kaitinu radiatorius , katilo galia < 50%: uždaro srautą į kaloriferius, reguliuoja srautą pagal poreikį-temperatūrą;
c) jeigu kaitinu kaloriferius ir radiatorius,kai reikalingas palaikymas abiem sistemoms, katilo galia max: abu trieigius vožtuvus reguliuoja, kad temperatūra ant grįžtamo nekristų žemiau 50C.
Gal čia galima idėti recirkuliacinį siurblį tarp katilo padavimo ir grįžtamo vietoj papildomo trieigio , kad dalį grąžintų srauto ir nedustų sistema, bet tada prarandu galimybę automatiškai reguliuoti uždarymą srauto į kaloriferius, nes srauto uždarymo vožtuvai stovi šalia kiekvieno kaloriferio ir juos uždarinėja patalpos temperatūrinis daviklis arba juos galiu aktyvinti mechaniškai ranka.
Ar realūs mano norai?
Tiesa, ar brangi trieigio vožtuvo automatinio reguliavimo pavara?
2. Supratau, bet tai daugiau veikiant katilui on/of režimu , man dabar galvoju, reiks iki pietų šildyti ir šeštadienį, jei bus darbų-autoservisas. On/Of režimas reikalauja didelės katilo galios, gal katilas tegul pupsi nuolatos.
3. Čia vadovaujuosi praktinėmis konsultacijomis:
Pas pažįstamą stovi 75kW katilas, pastatas panašios statybinės konstrukcijos, šildo 300 m2 administracinių-grindininis šildymas +20C, 500 m2-gamybinės- pašildo, kad nešalta būtų +10C. Sudegino 10tonų per sezoną.
Katilas dirba negesinamas kiaurą parą mažu galingumu-energijos švaistymas,nes bet kokiu atveju turi palaikyti 50C visoje sistemoje. nesuprantu kodėl tokį režimą pasirinkę-sakė visaip bandė(3sezonas), gal čia įtakoja grindinis šildymas.
Jų komentaras: užtektų ir 50kw galingumo.
Verslas bando taupyti šilumos sąskaita.
Man šilumos kažin ar reiks daugiau. Svarbiausia, kad ofisas ir prekybinė nešaltų ir būt visur palaikoma pliusinė temperatūra. Ne ta įstaiga, kur žmonės pasišildyti eina.
Opiausia problema, kaip paskirstyt šildymą, kad katilas šildytų paeiliui atskiras patalpas, kad nereiktų rankiniu būdu jų atjunginėti.
Mano atveju dabar mąstau panašūs plotai plotai-700m2 daug maž palaikyti temperatūrą +10C, autoservise nieko neatsitiks, kad ir šalčiau ir 220 m2 ofisas-pardavimas +18-20C.
Pas mane projekte buvo numatyti 2x50kW kaskadiniai dujiniai katilai. Aš vis dar galvoju, kaip išsiversti be papildomo katilo ir sprendimą matau tik vieną - gamybinių patalpų šilumos sąskaita arba pirkti dyzelinį šildytuvą gamybinėms patalpoms už 2000 lt arba dujinį šildytuvą ir keisti balionus.
Sutinku, kad pastoviai šildyti būtų brangu, bet retsykiais.....per šalčius pasistatyt ofise elektrinį radiatorių.
50kW< katilai labai jau griozdai, be to turiu gyvą pavyzdį panašiems plotams,kad 75kW per daug, jei pastoviai papsi, o kitų patalpų šildyti nereikia, kai nešalta.


2012 Bal 12 13:23
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Kad verslas taupo silumos saskaita tai labai dziugu ir sveikintina. Verslo tikslas uzdirbti uzdirbti pinigus, o ne dirbti peckuriais. Todel sistema turi buti racionali ir logiska, bet ne savadarbe. Kokius dar balionus veziot? Ar papildomus dyzelinius sildytuvus statyt? Ar elektrinius radiatorius kuriu kilovatvalande keturis kartus brangesne? Paprastas kondicionierius - silumos siurblys 2-4 kartus efektyvesnis.
Svarbu yra ne tik katilas, bet ir visos sistemos priderinimas prie jo savybiu. O tas dazniausiai neigyvendinama. Nes projektuotojai - ne praktikai, skaiciuoja pagal teorija... santechnikai sujungia kaip suprojektuota, tada pasirenkamas katilas pagal projektuota galinguma ir kaina. O visumoje gaunasi kazkas, bet ne darniai veikianti ir protingai valdoma sistema.
Turime puikiai veikusia sia ziema ir pigiai irengta sistema autoservise, jei domins konkretesni sprendimai galima bus parodyti, nes dabar nuo bendru teoriju apie granuliniu katilu konstrukcinius skirtumus nukrypom ir asmeninio klausimo sprendima.


2012 Bal 12 23:13
Aprašymas

Užsiregistravo: 2012 Bal 10 00:36
Pranešimai: 7
Arminas rašė:
1. Verslo tikslas uzdirbti uzdirbti pinigus, o ne dirbti peckuriais. Todel sistema turi buti racionali ir logiska, bet ne savadarbe.
2. Kokius dar balionus veziot? Ar papildomus dyzelinius sildytuvus statyt? Ar elektrinius radiatorius kuriu kilovatvalande keturis kartus brangesne?
3. Paprastas kondicionierius - silumos siurblys 2-4 kartus efektyvesnis.
4. Svarbu yra ne tik katilas, bet ir visos sistemos priderinimas prie jo savybiu. O tas dazniausiai neigyvendinama. Nes projektuotojai - ne praktikai, skaiciuoja pagal teorija... santechnikai sujungia kaip suprojektuota, tada pasirenkamas katilas pagal projektuota galinguma ir kaina. O visumoje gaunasi kazkas, bet ne darniai veikianti ir protingai valdoma sistema.
5. Turime puikiai veikusia sia ziema ir pigiai irengta sistema autoservise, jei domins konkretesni sprendimai galima bus parodyti, nes dabar nuo bendru teoriju apie granuliniu katilu konstrukcinius skirtumus nukrypom ir asmeninio klausimo sprendima.

1.Sutinku, bet mano atveju, teks ir pečkuriu pabūti, bent II aukštas. Racionalioms sistemoms reikalingas brangiai kainuojantis valdymas ir įranga, to sau negaliu leisti
2. Čia apsidraudimui extra atvejui
3. Na taip, bet viskas atitinkamai kainuoja
4. Sutinku, va būtent , todėl ir pradėjau gilintis, kokį katilą pasirinkti ir kaip sumontuotą sistemą privesti prie racionalios pagal poreikius. Nes patalpas galiu šildyti ir paeiliui ir pasirinktinai, gali būti temperatūrų kaita (to ir neišvengsi šildydamas kaloriferiais ir pagal autoserviso specifiką, tik svarbiau administracinėse daug maž temperatūrą palaikyti optimaliasnę, bet su radiatoriais nėra didelių problemų, prekybos salę 110 m2 30kW kaloriferiu galima taip pat greitai prišildyti. Kadangi kiekvienas iš 3 kaloriferių turi galimybę įsijungti individualiai pagal patalpos temperatūrą, aš nemanau, kad jie vienu metu visi įsijungs, o jei reikės pašildyti visas patalpas per trumpą laiką, galima ir protingai rankiniu būdu po vieną kaloriferį įjungti, kad nereikėtų vien dėl to laikyti galingą katilą, kad užtektų vienu metu prišildyti patalpas. Tokiu atveju gamybinėse patalpose bus tokia temperatūra ir teks tenkintis, kiek liks nuo 220 m2 administracinių.
5. Be abejo domina, visada informacijai esu atviras.


2012 Bal 14 15:45
Aprašymas
Administracija

Užsiregistravo: 2010 Geg 20 09:24
Pranešimai: 682
Musu ir projekto tikslas tikslas - keisti poziuri i sildyma, sprendimus ir t.t. Tas kaip buvo ar yra dabar jau nebetinka. Sildymo sistemos sprendziamos dabar, tures dirbti 10metu ir efektyviai.
Is tiesu gudrios, geriausiai funkcionuojancios sistemos yra genialiai paprastos su trupuciu nebrangios elektronikos. Tik mes visai nesutinkame, kad kurybinis darbas asmeniniu sistemu sprendime turi buti nemokamas.


2012 Bal 15 09:05
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron